+90 532 166 2066

Sosyal Medyada Biz}

Kayseride taşımacılık firması seçerken nelere dikkat edilmeli

Kayseride taşımacılık firması seçerken nelere dikkat edilmeli

Kayseri evden eve taşımacılık hizmeti insanların en sık aldıkları hizmetlerden biri değildir. Doğru nakliyat firmasını seçmemenin ciddi derecede riskleri olabiliyor. Ev eşyalarına gelen zararlar bazen eşyaların yenilenmesine kadar varabiliyor. Böyle durumlar çok can sıkıcı oluyor. Bu yüzden aşağıda sizler için hazırladığımız maddelere göz atmanızda fayda var.

Öncelikle Ucuza İyi Hizmet Alma İhtimalinizin Düşük Olduğunu Bilin.

Bende bugüne kadar birkaç kere evimi taşıdım. Ben evimi taşıtırken fiyattan ziyade iyi hizmeti esas alarak hareket ettim. Peki, yüksek fiyata iyi hizmet alabildim mi? Pek söylenemez. Son taşınmam tam bir rezaletti. O Yüzden bir daha taşınmamaya karar verdim. Desem inanmayın. Sadece iyi fiyatın da kaliteli hizmet için yeterli olmadığını üzerimde deneyerek öğrendim.

Fiyatların düşmesi doğal olarak kaliteyi de düşürüyor. Kaliteli nakliyat için kaliteli ambalaj malzemesi ve yeterli sayıda işçi çalıştırılması gerekmektedir. Çok düşük fiyata iş almış olan evden eve nakliyat firması kâr etmek için ambalaj ve işçilik gibi gider kalemlerinden tasarruf yapmaya çalışacaktır. Bunu bilmek zor değildir.

Kalitesi Yüksek ve Çok Sayıda Olumlu Yorumu Olan Firmaları Tercih Edin.

Öncelikle taşınacağınız il üzerinde google araması yaparak işe koyulun örneğin google a Kayseri evden eve nakliyat araması yaptırarak listelenen 10 firmayı tek tek incelemenizde yarar vardır. Firmanın kurumsal olmasına özen gösterin, müşteri yorumlarını dikkate alın. Yeterli sayıda reyting ve yorum bir evden eve nakliyat firması için en iyi göstergedir. Sık tercih edilen ve olumlu yorum yapılan firmaları seçmeye özen gösterin. Uzun süredir sektörde var olan, müşterilerin memnun olduğu firmaları tercih ederseniz, taşınma işlemini sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz.

Güvendiğiniz İnsanlardan Referans Almanızda Yarar Var.

Yakın zamanda evini taşıyan bir tanıdığınız varsa, bu konuda ondan yardım isteyebilirsiniz. Seçtiği nakliyat firmasından memnun kalıp kalmadığını sorup ödediği nakliye ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz. Yorumları olumluysa ve fiyatı size uygun geldiyse aynı firmayı tercih edebilirsiniz.

Firmaları Karşılaştırın.

Firmaların kalitesine, sunduğu hizmete ve ambalajlama işlemine göre fiyatları değişiklik gösterebilir. Bunun için birkaç firmadan teklif alıp fiyatları karşılaştırmanızda fayda var. Ayrıca tanıdığınızın evini 1.000TL’ye taşıdı diye sizinkini aynı fiyata taşıyacak diye bir kaide yok. Her evin ölçüsüne ve ihtiyaç duyduğu işlemlere göre fiyatlar değişebilir. En azından 2-3 firmadan teklif almanızı öneririz. Böylece aldığınız fiyatları karşılaştırarak bütçenize en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Evinizin Eşyası Konusunda Yanlış Bilgi Vermeyin.

Kayseri asansörlü nakliyat firmasıyla anlaşırken taşınacak eşyalar hakkında doğru ve eksiksiz bilgi vermeye çalışın. Eşyaların az olduğunu söyleyerek nakliye firmasını yanıltmayın. Neyse onu söyleyin. Ev eşyasının az veya fazla olması nakliyedeki en önemli faktörlerden biridir. Evinizin büyüklüğü ve taşınacak eşyaların adedi, boyutları hakkında nakliye firmanızla tüm detayları paylaşın. Dilerseniz evden eve nakliyat firmasının evinizde ekspertiz yapmasına izin verebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Firmasına Şu Soruları Mutlaka Sorun.

Görüştüğünüz Kayseri ev taşıma firmasına sormanız gereken bazı sorular bulunuyor. Taşınacak eşyaların sigortalanıp sigortalanmadığı, aracın ne zaman geleceği, taşınma işleminin aşağı yukarı ne kadar süreceği, montaj ve demontaj işlemlerini onların üstenip üstelenmeyeceği konuları hakkında bilgi alabilirsiniz. Tüm bu konulara özen göstererek nakliyat firmasını seçerseniz, son derece rahat ve sorunsuz bir taşınma dönemi geçirebilir, yeni evinizde huzurla oturabilirsiniz.

29 Ocak 2019
123 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN